آشنایی با سیستم روغن کاری موتور

روغن کاری موتور

آشنایی با سیستم روغن کاری موتور

در تمامی خودروها و موتورسیکلت ها یک نشانگر فشار سنج یا چراغ هشدار وجود دارد که وضعیت روغن پمپ شده موتور را نشان می دهد. بسته به روغن موجود در موتور یا وضعیت موتور، ممکن است فشار روغن بالا یا فشار روغن کم باشد.

فشار بالای روغن در موتور جلو یا موتور اصلی رخ می دهد و در نتیجه شاخه های روغن از بین می روند. فشار روغن بالا به معنای فشار بسیار زیاد هنگام راه اندازی است که به دلیل طراحی موتور رخ می دهد.

فشار کم روغن می تواند باعث آسیب به موتور شود. این باعث می شود که اجزای موتور شروع به از کار افتادن کنند، که از بلبرینگ های حامل بادامک که قسمت بالایی موتور است شروع می شود. اگر پیستون ها دارای تاج باشند، فشار کم می تواند باعث سوراخ شدن آستر/پیستون شود. میل لنگ و شاتون نیز ممکن است به دلیل فشار کم روغن مسدود شوند.

روغن کاری موتور
روغن کاری قطعات موتورسیکلت

فشار پایین روغن می تواند ناشی از موارد زیر باشد:

  • پمپ روغن فرسوده یا معیوب یا فنر شیر فشار شکسته.
  • روغن کم یا عدم وجود روغن در موتور.
  • بلبرینگ اصلی فرسوده شده است
  • شکستگی یا انسداد پمپ روغن.

انواع پمپ روغن

در زیر سه نوع پمپ روغن مورد استفاده در موتورها و نحوه عملکرد آنها آورده شده است:

  • پمپ روغن روتور

به نوع روتوری پمپ روغن، پمپ چرخاننده نیز گفته می شود. این شامل یک چرخ دنده داخلی است که در داخل روتور بیرونی می چرخد. روتور داخلی دارای یک لوب کمتر از بیرونی است و کمی خارج از مرکز روتور بیرونی نصب شده است. این روتور بیرونی را مجبور می کند تا حدود 80 درصد سرعت چرخ دنده داخلی بچرخد.

عمل پمپاژ زیر مانند ایجاد می شود که روغن را از درگاه ورودی می کشد و آن را به سمت درگاه خروجی فشار می دهد. در نوع روتوری پمپ روغن، تلرانس نزدیک برای تداوم پمپاژ خوب مورد نیاز است. پمپ در میل لنگ نصب شده است.

  • پمپ دنده دوقلو
پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را هم بخوانید:
رینگ موتور سیکلت هوندا

پمپ دنده دوقلو به عنوان پمپ خارجی نیز شناخته می شود. داخل تابه روغن در پایین موتور نصب می شود. برای پمپاژ روغن از دو چرخ دنده به هم پیوسته استفاده می کند. یک شفت دنده اول را به حرکت در می آورد و دنده دوم توسط دنده اول به حرکت در می آید. شافتی که دنده اول را به حرکت در می آورد معمولاً به میل لنگ، میل بادامک یا میل توزیع کننده متصل می شود.

دندانه های دنده روغن را به دام می اندازند و آن را در اطراف دنده بیرونی از ورودی لوله پیکاپ به خروجی حمل می کنند. فاصله تنگی بین چرخ دنده ها وجود دارد که از برگشت روغن به سمت ورودی جلوگیری می کند. سرانجام

  • پمپ روغن کاور جلو

پمپ روغن کاور جلو به عنوان پمپ داخلی یا خارجی نیز شناخته می شود. اغلب در جلوی درب موتور نصب می شود. عملکرد آن شبیه به پمپ روتور است که از چرخ دنده محرک داخلی و روتور بیرونی استفاده می کند. در این حالت، درایو داخلی مستقیماً روی میل لنگ نصب می شود.

رویکرد مستقیم درایو کمک می کند تا از نیاز به شفت محرک پمپ جداگانه جلوگیری شود. پمپ در همان دور در دقیقه موتور می چرخد. به همین دلیل، فشار بیشتری نسبت به پمپ با توزیع کننده در حالت عدم حرکت موتور، تولید می شود. انواع روکش جلویی از پمپ های روغن در اکثر موتورهای بادامک سقفی استفاده می شود و همچنین در موتورهای پوشرودی مدل اخیر دیده می شود.

یکی از محدودیت های این پمپ روغن این است که روغن باید مسافت بیشتری را از روغن تا پمپ طی کند. این باعث کند شدن جریان روغن در زمانی که موتور سرد است و برای اولین بار روشن می شود.

پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را هم بخوانید:
6 علامت هشداردهنده مشکل تعلیق در موتورسیکلت
انواع پمپ روغن
روغن کاری موتور سیکلت

خرابی رایج در پمپ روغن

خرابی پمپ روغن می تواند آسیب جدی به وسیله نقلیه وارد کند، به خصوص اگر راننده علائم خرابی آن را نداند. خوب، در صورت بروز مشکل در موتور، رانندگان مطلع می شوند، نشانگر چراغ روغن روشن می شود که هشدار وجود دارد. در زیر علائم خرابی پمپ روغن آورده شده است:

  1. فشار روغن پایین: پمپ روغن معیوب یا فرسوده نمی تواند روغن را به درستی از طریق سیستم پمپ کند. این باعث کاهش فشار روغن می شود و می تواند به موتور آسیب برساند. اگرچه علائم متعددی از فشار پایین روغن وجود دارد که قبلاً در این حالت بیان شد.
  2. افزایش دمای کار موتور: روغن به عنوان یک عامل خنک کننده در موتور خودرو عمل می کند زیرا اصطکاک را کاهش می دهد. هنگامی که پمپ در شرایط خوبی باشد، موتور در دمای معمولی خواهد بود زیرا جریان روغن ثابت است. اما هنگامی که جریان روغن موتور کند یا متوقف می شود، روغنکاری قطعات توسط روغن داغ که اجازه جاری شدن ندارد ادامه می یابد.
  3. سر و صدا: بالابر هیدرولیک در یک وسیله نقلیه اگر به درستی روغن کاری نشود شروع به تولید صدا می کند. هنگامی که پمپ روغن در شرایط خوبی است و روغن به درستی گردش می کند، این پمپ ها بی صدا هستند. تعویض بالابرها بسیار گران است، به همین دلیل مهم است که موتور هرگز فاقد روغن باشد.
خرابی پمپ روغن
روان سازی قطعات موتور

سخن آخر

اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درمورد انواع موتور سیکلت از جمله موتورسیکلت هوندا هستید و یا قصد خرید این موتور را با بهترین قیمت دارید، با همکاران ما در فروشگاه هوندا کلیک تماس بگیرید.

پیام بگذارید

تماس با ما