مشخصات کامل موتورسیکلت هوندا  CB1300

موتورسیکلت هوندا CB1300

موتورسیکلت هوندا CB1300

 هوندا از شرکت های تولید کننده موتورسیکلت می باشد که در همه نوع کلاس موتورسیکلت تولید نموده است و هوندا CB1300 از موتورسیکلت های فوق برتر ابن شرکت می باشد که طرفداران زیادی تاکنون داشته است. در این مقاله می خواهیم به مشخصات ظاهری و فنی موتورسیکلت هوندا CB1300 هوندا بپردازیم. با نمایندگی هوندا همراه باشید.

موتورسیکلت های کلاسیک CB هوندا

هوندا تمام محصولات خود را با یک مشخصه ای ارائه می دهد و کلاس CB نیز از مشخصه های قدیمی موتورسیکلت های هوندا می باشد که تنوع محصولات آن زیاد است. به طور کلی می توان گفت موتورسیکلت های قدیمی و حتی موتورسیکلت جدید نکد نیز در دسته  موتورسیکلت های CB قراردارند. همچنین موتورسیکلت اسپرت و خیابانی ید CBR نیر در این دسته طبقه بندی خواهند شد.

موتورسیکلت هوندا  CB1300

این مدل هوندا در دسته موتورسیکلت های نکد قرار می گیرد و فاقد فلاپ می باشد و قطعاتی که بدون هیچ پوششی هستند با آرایش زیبایی در کنار هم قرار گرفته اند که زیبایی زیادی را به موتورسیکلت بخشیده اند. این موتورسیکلت از سال ۱۹۹۸ در خط تولید هوندا قرار گرفت و تولیدات سال ۲۰۰۸ به بعد وارد ایران شده است‌. 

مشخصات ظاهری موتورسیکلت

همانطور که گفته شد بدون فلاپ پی باشند و در جلو چراغ های گرد بزرگی به چشم می خورد. همچنین لوله اگزوز آنها نیز بزرگ می باشد و نمایانگر یک موتورسیکلت کلاسیک است. وزن این موتورسیکلت ۲۵۰ کیلوگرم می باشد و هدایت و کنترل آن از عهده هر کسی بر نمی آید. البته هندلینگ و سواری بی نظیری دارد و به دلیل استفاده از رنگ های سفید و قرمز، هوندا توانسته این مدل را خاص جلوه دهد‌.

در کنار مخزن سوخت برای قرار دادن پای راکب فضای قراردارد و به دلیل تو رفتگی داخل زین ارتفاع زین تا زمین ۷۹۰ میلی متر می باشد. در قسمت عقب موتورسیکلت دمای موتورسیکلت به گونه ای طراحی شده است که چراغ عقب(چراغ ال ای دی) درون آن به خوبی جای گرفته است.

 موتورسیکلت CB1300 دو تیپ سوپر فور و سوپر بولدر دارد که در قسمت باک و بدنه هر دو به نمونه های قبلی شبیه هستند و تفاوت آن در چراغ ها و شاسی آیرودینامیکی می باشد که آن را به موتورهای مسابقه شبیه ساخته است‌.

 

مشخصات فنی موتورسیکلت

این هوندا دارای پیشرانه ای با حجم ۱.۳ لیتر می باشد و دارای موتوری چهار زمانه می باشد و ۴ سیلندر دارد و همچنین دارای ۱۶ سوپاپ است که توان قدرتی آن ۱۱۴ اسب بخار است و همچنین گشتاور آن  ۱۱۷ نیوتن متر می باشد که به چرخ های منتقل می شود. ترمز جلو و عقب این موتورسیکلت دیسکی می باشد و همچنین سیستم ضد قفل دارد.

این موتورسیکلت بنزینی از سیستم سوخت رسانی انژکتوری بهره برده است و دارای گیربکس ۴ سرعته می باشد. همچنین رادیاتور ۴۰ سانتی متری دارد که خنک کنندگی موتور به خوبی انجام می شود. همچنین باید بدانید که این موتورسیکلت کم صدا و حتی بی صدا می باشد که در تشخیص روشن بودن موتورسیکلت با مشکل مواجه خواهید بود. کمک موتورسیکلت قابل تنظیم می باشد و در ۱۱.۱ ثانیه می تواند ۴۰۰ متر را بپیماید. حجم باک این موتورسیکلت۲۱ لیتر می باشد.

 این موتورسیکلت حجمی بالای ۳۰۰ سی سی دارد(۱۲۸۴سی سی) و در دسته موتورسیکلت های سنگین قرار دارد که البته مجوز تردد موتورسیکلت هایی با حجم ۲۵۰ سی سی در ایران صادر نمی شود و فقط در پیست مسابقه و جاده های خارج شهر می توان از آن استفاده کرد.

قیمت موتورسیکلت هوندا  CB1300

 همانطور که گفته شد این موتورسیکلت ها در دسته موتورسیکلت های سنگین قرار دارد که این سنگین بودن ربطی به وزن آن ندارد و به موتورسیکلت های که حجمی بالای ۳۰۰ سی سی دارند سنگین گفته می شود. قیمت خرید این موتورسیکلت ها بسیار بالا می باشد و بین ۲۰۰ میلیون تا ۳۰۰ میلیون متغیر است.

جمع بندی نهایی

هوندا از شرکت های تولید کننده موتورسیکلت و خودرو در ژاپن می باشد که تولیدات زیادی را تاکنون روانه بازار نموده است و موتور سنگین CB1300 از تولیدات این

شرکت می باشد ظاهر زیبا و جذابی دارد و برای علاقه مندان به موتورسواری جذاب می باشد. ااین موتورسیکلت در دسته موتورسیکلت های نکد و عریان قرار دارد و بخشی از قطعات آن بدن هیچگونه پوششی قابل دیدن هستند. از نظر فنی نیز این

موتورسیکلت بی نظیر است و دارای حجم پیشرانه ۱۲۸۴ سی سی می باشد. و قدرت تولید آن ۱۱۴ تسب بخار و گشتاور۱۱۷ نیوتن متر است. در قسمت جلو دو ترمز دیسکی و در قسمت عقب یک ترمز دیسکی دارد. مجهز به سیستم کمک هیدرولیکی است و همچنین سیستم ضد قفل دارد. این موتورسیکلت سنگین از قیمت بالایی برخوردار است و در ایران موتورسیکلت هایی با این حجم پیشرانه در داخل شهر نمی توانند تردد کنند و فقط در جاده های خارج از شهر پیست های مسابقه‌ می توان از آن استفاده کرد.

پیام بگذارید

تماس با ما