نقد و بررسی کامل موتور هوندا ۱۲۵ سی جی

موتور هوندا ۱۲۵ سی جی

نقد و بررسی کامل موتور هوندا ۱۲۵ سی جی

سیستم تعلیق در موتورسیکلت هوندا CG125 حداقل می توان گفت فنری است، اما موتور، روز به روز، به خوبی کار می کند. همچنین نیازی به نگهداری زیادی از این موتورسیکلت نخواهید داشت. این یک ماشین ساده است و اگر مدلی را بعد از سال 2004 تهیه کنید، یک گیربکس بسیار بهبود یافته و قدرت کمی بیشتر پشت آن خواهید دید.

این موتورسیکلت برای بسیاری در دنیای موتورسیکلت سواری به عنوان یک شماره قابل اعتماد ناهموار شناخته شده است. این چیزی برای خودنمایی نخواهد بود، اما اشکالی ندارد، زیرا گاهی اوقات ما می‌خواهیم چیزی ساده و ساده را از A به B برساند. یک گیربکس پنج سرعته، آینه‌های مناسب، ترمزهای جلو دیسکی و یک صندلی مناسب پیدا خواهید کرد. به اندازه کافی راحت است که می توانید در هر کجا که می خواهید، سوار شوید.

هوندا CG 125
موتورسیکلت هوندا CG 125

تاریخچه هوندا CG 125

هوندا CG 125 در سال 1975 به بازار عرضه شد و برای بیش از 30 سال به عنوان بهترین موتورسیکلت مسافرتی خدمت کرد. این یک دستگاه 125 سی سی برای یادگیری است و در تعداد زیادی فروخته می شود و ده میلیون فروش در سراسر جهان به دست آورده است.

کیفیت سواری و ترمز هوندا CG 125

بهترین راه برای توصیف کیفیت سواری هوندا CG 125 این است: فنری. به خصوص اگر توسط یک خلبان بزرگتر سوار شود. اما این اشکالی ندارد، زیرا فقط یک دیوانه کاملاً انتظار دارد که هوندا CG 125 بتواند چیزی شبیه به Aprilia RS 125 – مطلوب ترین اسپورت 125 اواخر دهه 90 و اوایل دهه 00- را کنترل کند.

گفته می‌شود، این کار را انجام می‌دهد و CGها بیشتر از یک سوارکار بزرگ را به محل کار خود در کشورهای در حال توسعه می‌برند! اگر طرف سنگین هستید، گزینه ای برای بالا بردن پیش بارگیری در کمک فنرهای دوقلوی عقب وجود دارد که به کنترل کمی بیشتر کمک می کند.

موتور هوندا CG125

موتور تک سیلندر هوندا CG 125 با هوا خنک می شود و اغلب با تعمیر و نگهداری بسیار کمی کار می کند. در واقع شما احتمالاً می توانید آن را روی آب شلغم تا 1000 مایل بدون اینکه موتور از کار بیفتد استفاده کنید.

هوندا CG 125های اواخر سال 2004 به بعد دارای گیربکس بسیار بهبود یافته و قدرت کمی بیشتر هستند، اما نه چندان. روغن را هر 750 تا 1000 مایل تعویض کنید و سال‌ها رانندگی وفادار را به شما بازگرداند – کاری که به لطف گنجاندن پایه وسط و عدم حذف بدنه‌ای بی‌نقص به راحتی انجام می‌شود.

قابلیت اطمینان و کیفیت ساخت

خوب، شما باید موتور خود را روی سرگین مرغ مقطر کار کنید. مشکلی نیست، یک هوندا CG 125 بخرید و احتمالاً شما را به خانه می رساند. هوندا CG 125 – یا حداقل بود – همان تعریفی از قابلیت اطمینان ناهموار است، اگرچه می توان بحث کرد که نسخه اصلی قطعات چرخه بادوام تری نسبت به نمونه های بعدی داشت.

همچنین مالکان باید به دنبال مشکلات ناشی از زنگ زدگی روی چرخ ها، اگزوز و شوک باشند. این امر به ویژه در ماه های زمستان رایج است، زیرا لبه بیرونی و داخل اگزوز استاندارد به سرعت در نمک خورده می شوند. اگر در تمام طول سال سوار می شوید، حتماً مقدار زیادی ACF-50 استفاده کنید. CG 125 1996 این تستر نیز مشکلاتی را با از کار افتادن سوئیچ چراغ ترمز عقب پس از نگهداری طولانی مدت در گاراژ تجربه کرده است.

نگهداری از هوندا CG 125 – روغن را به طور منظم تعویض کنید

CG 125s باید روغن موتور خود را هر 750-1000 مایل تعویض کنند تا همه چیز راضی نگه دارد. فیلتر روغن توری صفحه فنری نیز باید بررسی و در صورت لزوم تمیز شود. همچنین یک فیلتر روغن گریز از مرکز در انتهای پمپ روغن وجود دارد که باید به طور دوره ای تمیز شود.

علاوه بر این، اگر زمانی کلاچ را جدا می‌کنید، برای جدا کردن فیلتر روغن گریز از مرکز از انتهای میل لنگ به یک سوکت «مهره قفلی» هوندا نیاز دارید، در غیر این صورت نمی‌توانید کلاچ را جدا کنید.

ارزش هوندا CG125 در مقابل رقبا

هوندا CG125 کاملاً جدید، یک موتورسیکلت گران قیمت بود، به خصوص وقتی در نظر بگیرید که هوندا چه مدت آن را تولید کرده است و دقیقاً همان موتورسیکلت چقدر ارزان در بازارهای در حال توسعه به فروش می رسد. تولیدکنندگان چینی توانستند رقبای هوندا CG125 را 300 تا 500 کوید ارزان‌تر تولید کنند، اما فاقد شبکه نمایندگی هوندا یا پشتیبان گارانتی هستند. آنها همچنین بسیار کمتر از هوندا در بازار کارکرده در بریتانیا رایج هستند.

در بازار کارکرده، CG 125 ضد استهلاک هستند. اگر به دقت نگاه کنید، می توانید یک مدل ترمز درام مناسب را با قیمت حدود 800 پوند تهیه کنید، اما قیمت ها شروع به افزایش می کنند، زیرا رقم آن برای سفارشی سازی افزایش می یابد. حدود 1200 پوند ممکن است فقط نسخه استارت برقی را دریافت کند.

تجهیزات موتورسیکلت هوندا CG 125

قطعات بعدی هوندا CG 125 شامل یک زین بسیار بهتر، آینه ها، دیسکی به جای ترمز جلوی درام، به علاوه یک گیربکس پنج سرعته به جای تنها چهار سرعت است.

موتورهای جدیدتر همچنین از نشانگر سوخت و استارت برقی بهره می‌بردند، موتوهای اواسط دهه 90 هنوز فقط با یک شروع لغزنده تجهیز شده‌اند. قطعات جایگزین برای مدل‌های جدیدتر نیز به راحتی تهیه می‌شوند و قطعات غیرقابل اجرا با قیمت چند صد دلار در دسترس هستند.

یکی از جزئیاتی که واقعاً پیشرفتی نیست، از دست دادن زنجیر محرک کاملاً بسته در هوندا CG 125s قدیمی است. حفاظ زنجیر در پوشاندن چرخ‌دنده‌ها و پیوندهای کوچک از عناصر، با گنجاندن پایه مرکزی که هر زمان که لازم باشد، تنظیمات را انجام می‌دهد.

موتورسیکلت هوندا CG 125
تجهیزات موتورسیکلت هوندا CG 125

سوالات متداول

قدرت هوندا CG125 چقدر است؟

این موتور سیکلت به 10.8 اسب بخار اضافه شده است.

حداکثر سرعت هوندا CG125 چقدر است؟

حداکثر سرعت موتورسیکلت این شرکت ادعا می کند که حدود 104 کیلومتر در ساعت (65 مایل در ساعت) است. هوندا CG125 شتاب خوبی دارد که می تواند 0 تا 100 را در 22.65 ثانیه برساند.

ظرفیت باک سوخت هوندا CG125 چقدر است؟

ظرفیت مخزن سوخت موتورسیکلت هوندا CG125 13.5 لیتر است.

Milege هوندا CG125 چیست؟

این شرکت ادعا کرد مسافت پیموده شده هوندا CG125 30 تا 35 کیلومتر در لیتر است.

فشار تایر هوندا CG125 چقدر است؟

شرکت هوندا CG125 فشار لاستیک جلو 25 psi و فشار لاستیک عقب 29 psi است.

پیام بگذارید

تماس با ما